Atsakingas Restoranas

Pasiūlą formuoja paklausa, o mados vyrauja net ir maisto versle. Šiandien madinga maitintis sveikai, žinoti iš kur atkeliauja maistas, kaip jis užaugintas. Vis reiklesniais tampantiems restorano lankytojams, restoranai visame pasaulyje, kaip tik moka prisitaiko prie augančių reikalavimų. Jūsų dėmesiui paskutinė, iš trijų, straipsnio dalių apie atsakingų restoranų koncepcijas.

Vienodos galimybės ir mėsos mėgėjams, ir veganams, ir žaliavalgiams
Root Down, Denveris, JAV
Root Down restoranas ypatingai vertinamas dėl universalaus meniu, kur šalia patiekalų su gyvuliniais produktais yra pasirinkimų veganams, žaliavalgiams, netoleruojantiems glitimo, alergiškiems lankytojams. Restorano virtuvė patiekalų ruošimui naudoja žoleles ir daržoves iš derliaus, kuris užauga ant stogo ir kieme, kai tai yra įmanoma. Restorano šefas, apsėstas vietinių žaliavų idėjos, dirba su vietiniais ūkininkais ir organizuoja „pop up“ stiliaus vakarienes, kuriomis siekia populiarinti maistą iš vietinių ir sezoninių žaliavų.
Root Down restoranas įsikūręs rekonstruotoje degalinėje. Vidus įrengtas iš perdirbtų atliekų ir medžiagų. Restoranas įdiegęs atvirkštinio osmoso vandens sistemą, taip sukurdamas nemokamo vandens papildymo galimybę, kuria nevaržomai gali pasinaudoti visi klientai. Tualetuose įrengta Smart Sink („protingos kriauklės“) sistema, kur vandens nuotekos, susidarančios plaunant rankas, naudojamos tualeto vandeniui nuleisti. Visi restorano gamybiniai procesai yra įgyvendinami vėjo energijos pagalba.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s